Medikal cilt bakımı; ciltte birikmiş yağ, makyaj kalıntıları ve siyah noktaların arındırılıp nemlendirilmesi ile cildin üst katmanının daha parlak, canlı ve sağlıklı bir görüntüye kavuşması için yapılan bir uygulamadır. Bireysel farklılıklar nedeniyle herkese aynı medikal cilt bakımı prosedürü uygulanmamalıdır. Medikal cilt bakımı kapsamında uygulanacak olan işlemler ve aşamalar bireysel cilt özellikleri belirlenerek yapılmalıdır.

Özel tasarlanmış bir cilt bakım cihazı olan Aquapeel su basıncı ve vakum gücü kullanarak medikal bir cilt bakımı sağlar. Bu medikal cilt bakımı kapsamında peeling, vakum ve arındırma işlemleri birlikte gerçekleştirilir. Aqua Peel ile medikal cilt bakımında elle sıkma gibi klasik cilt bakım yöntemleri uygulanmamaktadır. Cilde zarar vermeden temizleyen, aynı zamanda besleyip bakımını yapan, ciltle uyumlu hem mekanik hem de kimyasal peeling yapmaya olanak sağlayan bir cihazıdır. Farklı cilt tipi ve sorunlarına uygun olarak hazırlanmış solüsyonlar, püskürtme ve vakumlama teknolojisi ile cilde derinlemesine nüfuz ederek cildin pürüzsüzleşmesini, parlamasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Üç aşamadan oluşan kapsamlı bir bakım sürecidir.

aquapeel-medikal-cilt-bakimi

aqua-peel-cilt-bakimi-asamalari

Aqua Peel cilt bakımı aşamaları şu şekildedir:

Temizleme & Peeling AquaAHA; İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon ile cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesini ve gözeneklerin açılmasını sağlar. 

Ekstraksiyon AquaSA; İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilik asit) solüsyon ile cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar ve derinlemesine temizleme sağlar.

Hidrasyon & Beslenme AquaMS; Yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon ile cildin yatışmasını ve bol nem almasını sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kozmetik Amaçlı PRP Uygulamaları

Derimiz dış ortamla aramızda bir bariyer oluşturan oldukça özellikli bir organdır. Deride herhangi bir nedenle bir hasarlanma oluşursa doğal bir onarılma süreci başlar. Bu onarılma sürecinde kanımızda bulunan trombositlerden salınan büyüme faktörleri anahtar bir öneme sahiptir....

İple Yüz Germe

İple yüz germe, yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır. Bu sayede estetik görünümü bozan ve yer çekimine yenik düşen yüz hatlarını toparlamak mümkündür. İple yüz germe işleminde cilt altına cilt ile uyumlu ipler yerleştirilmekte ve ardından doktor tarafından işlem gerçekleştirilmektedir....

Ne Aramıştınız?